YURTLAR:

Devlet Yurtları

   Devlet yurtlarının 2008-2009 öğretim yılında 3 aylık ücreti 252 TL idi. Öğrencilere hergün 1.20 TL lik kahvaltı fişi ve 2 TL lik yemek fişi verilir(karşılıksız). Bu fişlerle kantinden istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Giriş saatleri hafta içi 22.00 hafta sonu 22.30 dur, yazın bu saatler yarım saat daha uzatırılır. Temizlik, ısınma, beslenme konularında herhangi bir problem yoktur. Yurt yemekhanelerinde öğlen (12.00) ve akşam (17.00) yemeği çıkmaktadır. Yurttan çıkmak istediğiniz an çıkabilirsiniz. Paranızı 3 aylık vermiş olsanızda kaldığınız günlerin parasını keserler sadece. Yanlız uyarayım kalörifersiz bir evde kalırsanız yurdun ısı seviyesini çok ararsınız. Yurt kaydı için gerekli belgelerin bu sene değiştiği söyleniyor o yüzden yazmıyacam, YurtKur'un sitesinden takip edebilirsiniz.

 Yurdun Yeri   Blok Adı  Adresi Telefonu Tipi
Antakya A Blok Prefaprik Bölge Trafik Müdürlüğü Karşısı. Tayfur Sökmen Kampüsün'den 2 km İlerde 03262673148-49 Erkek
Antakya B Blok Prefaprik Bölge Trafik Müdürlüğü Karşısı. Tayfur Sökmen Kampüsün'den 2 km İlerde 03262673148-49 Erkek
Antakya C Blok Kanatlı Mah. Osman Ötken Anadolu Lisesi Arkası, Tekel Müd. Yanı 03262215585-86 Kız
Antakya D Blok (Ticaret Borsası) Bölge Trafik Müdürlüğü Karşısı. Tayfur Sökmen Kampüsün'den 2 km İlerde 03262673148-49 Erkek
Antakya E Blok (Sabancı Bloğu) Bölge Trafik Müdürlüğü Karşısı. Tayfur Sökmen Kampüsün'den 2 km İlerde 03262673148-49 Kız
İskenderun 1 Blok Muammer Aksoy Cad. İlçe Tarım Müd. Yanı Sakarya Mahallesi 03266155316 Karma

  Prefabrik Yurtlar: Prefabrik yurtlar kötü değil kışınn sıcak yazinda serin olur. Denetim borsa öğrenci yurduna göre daha azdır. Buda daha çok serbestlik demek. Ama sinav zamanlari yan odada ki sohbetleri istemeseniz de dinlemek zorunda kalabilirsiniz. Çalışma odaları yeterli düzeydedir. Yurtların temizliği muntazam yapılır. Odalar çok küçüktür 6 kişiliktir. Bu küçük odanın içerisinde bir de 6 yatak 6 dolap var olduğundan, daha da küçülür oda. Her oda da bir pencere vardır zira sineklik o kadar sıkıdırki hava bile zor geçer. Yurt tek katlıdır. İki bloktur, A bloğu B ye nazaran daha iyidir (levent72 arkadaşımızın yorumu).
Not:2009 yılında yıkılmıştır. Yerine yeni modern bir yurt yapılıyor. Burada barınan öğrenciler gecici olarak yurtkur tarafından kiralanan Yaren Stüdyo evlere taşınmıştır.

  Ticaret Borsası Erkek Yurdu: Yurt-Kur müdürlüğü buradadır. Gerekli kayıt işlemlerinizi buradan yaptıracaksınız. Prefabrik yurtlara göre odalar daha geniş ve konforludur. 3 katlı olduğundan odaların balkonu da vardır. Birinci kattaki öğrenciler için çalışma odası olmadığından kendi odalarında ders çalışmalarına imkan verilmektedir. Birinci katta kalıp çalışma odalarından faydalanmak isteyen öğrenciler ise ikinci veya üçüncü kattaki çalışma odalarından herhangi birinden faydalanabilirler. Çalışma odalarının her biri yaklaşık 20 kişiliktir.

  Sabancı Kız Yurdu:Ticaret Borsası Erkek Öğrenci Yurdunun hemen karşısındadır. Modern bir binaya sahiptir. 500 kız öğrenci barınmaktadır. Odaların çoğu 6 kişiliktir. Yalnız ilk kayıt yaptırdığınızda sizi 24 kişilik odaya verebilirler. Bir süre sonra 6 kişilik odalara geçebilirsiniz.

  Antakya Kız Yurdu:Antakya şehir merkezindedir. Eğitim Fakültesine çok yakındır. 350 kız öğrenci barınmaktadır. Genellikle eğitim fakültesi öğrencileri ve hemşirelik meslek yüksek okulu öğrencileri barınmaktadır.

  İskenderun Yurt Kur:Çok kötü gidince anlarsın zaten. Bir dönem bile dayanabileceğini sanmam. Odalar 6 kişilik ve çok küçük, havasız, memurları bi alem zaten. Ayrıca yurt karma. Kocaman bir alan içinde kız ve erkek prefabrik yurdu yani. Yemekhane ve bahçe ortak. Yani sana tavsiye etmiyorum. Ben 3 ay dayandım. Ev tuttum sonra. Ama ilk giriş için kal yani 1-2 ay ev arkadaşı bulursanda çık. (dolunay arkadaşımızın yorumu)

Özel Yurtlar

 Hatay Özel Kız Yurdu: Ben Hatay Özel kız yurdunda kaldım bu senede orda kalacağım. 4 kişilik odalar bu sene 1.350YTL .iki kişilik odalarda  var banyolu olanlarda bunların ücretleri sanırım 2500 YTL civarında.odalarda mini buzdolabı var yalnız benim gibi minik içki şişeleri beklemeyin çıkmıyor. Zaten yurtta içki yasak.

   Hatay Özel Kız yurdu Sabancı Yurdunun ilerisinde Peugeot ve Hyundai Plazalarının yanındadır..Ayrıca kaloriferli ve 24 saat sıcak suyu mevcuttur.giriş çıkış saatleri bellidir 07:00-23:00 yaz saatine göre tabi.

   Temizliği idare eder, kantincisi bi ekmekten fazla ekmek vermez, pcleri biraz dandik ama girişte wireless var kendi pcnizle nete girebiliyorsunuz(dil3m arkadaşımızın yorumu).