Mecbur Kalanlar Forum Anasayfa

Forum Ana Sayfa » Tüm Gönderiler (huseyin91)

(1) 2 3 4 ... 31 »

Site'de Geri Yükleme Olmuştur
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Volkan kardeş, para verip hizmet alıyormuş gibi konuşmuşsun...
1 aydan çok birşey olmaz, eline sağlık mecbur.

Tarih: 08-02-2013 15:33
Yukarı

Okula Çok Çok Yakın, Dayalı Döşeli Ev
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Gelen arkadaşlar bizim arkadaşla anlaşmışlar. İlanın geçerliliği kalmadı yani.
mecburkalanlar.com'a teşekkür ederiz ...

Tarih: 17-05-2012 18:08
Yukarı

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Copy Center'ın oradan dümdüz devam ettikten sonra yeşil bariyerlerin oradan sağa dönüp biraz yürüyorsun. Nil apartmanı var. Onun yanı işte. Ya da eski çocuk şubenin arkası. Numaramı özelden atıyorum. Ararsan görüşelim...

Tarih: 17-05-2012 00:29
Yukarı

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
300 lira

Tarih: 13-05-2012 22:48
Yukarı

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Merhaba,
Mühendislik Fakültesi'ne yürüme mesafesinde, arıtmanın oralarda dayalı döşeli olan evimizden(2 oda 1 salon) mezuniyetimiz sebebiyle ayrılıyoruz. Kalmak isteyen olursa, içindeki eşyaları da uygun fiyata vermeyi düşünüyoruz. Evin kirası da oldukça uygun.

Olmazsa eşyaları ayrı olarak da satın alabilirsiniz (çamaşır makinesi, buz dolabı, televizyon, 8 kişilik masa, 2 yatak, tüm mutfak malzemeleri, koltuk takımı, halılar vs.)

Evi ve/veya eşyaları görmeye gelmek isterseniz buradan mesaj atabilirsiniz...

Tarih: 13-05-2012 17:45
Yukarı

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü Hakkında ?
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Çukurova da olmazsa ODTÜye gidersin artık.

Tarih: 27-03-2012 22:54
Yukarı

Satılık Android Mini Tablet Bilgisayar
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Numaramı ÖM attım...

Tarih: 01-03-2012 01:53
Yukarı

Satılık Android Mini Tablet Bilgisayar
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Merhaba,
Yaklaşık 2 ay önce yurt dışından almış olduğum tableti satmak istiyorum. Cihazı çok az kullandım, genelde hep kutusunda durdu. Tertemiz...

Cihazda pekçok özellik bir arada. Özelliklerini özetleyeyim:

Android 2.2 işletim sistemi, 5 inç kapasitif dokunmatik geniş ekran, GPS, MTK6516 416MHZ işlemci, 512MB RAM, 256MB ROM, 4 band GSM (çift sim, aynı anda ikisi de aktif), 1.3 MP ön kamera, 2MP arka kamera+flash, bluetooth v2.0, Radyo, Analog Televizyon, WiFi...

Cihazın her iki IMEI'si de (çift sim) kayıtlı.
İstediğim fiyat 270 lira.

Bu da videosu:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=kCpmDz1oa-w

İskenderun'da elden teslim edebilirim. İletişim için özel mesaj atabilirsiniz...

Tarih: 28-02-2012 17:11
Yukarı

yeni öğrenci kartları
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Önceki kartlar için de 10 lira istemişlerdi. Takas kabul ederlerse problem yok

Tarih: 19-02-2012 16:42
Yukarı

Notum Cebimde, Kampüs Benimle
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Geçen sene de bir arkadaş aynı şeyi yapmıştı: http://www.facebook.com/NotlarCepte
Ama sanırım o test sürecini biraz uzun tuttu.
Hayırlısı...

Tarih: 23-11-2011 10:34
Yukarı

bir soru
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Hayır arkadaşım, sıra numarası senin bölüme kaçıncı sırada girdiğini gösterir. Üniversitede istediğin yere oturabilirsin.

Tarih: 14-09-2011 19:32
Yukarı

Siz mi odanın İçindesiniz? Oda mı Sizin İçinizde?
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Sen odada değilsen ve oda beyninin içinde ise beynin nerede?

Tarih: 10-09-2011 19:54
Yukarı

Fenerbahçe ye Verilecek Ceza
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi

Tarih: 27-08-2011 09:08
Yukarı

DNS Önbelleği
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Şimdi bir başlayacağım, artık nerde dururum bilmiyorum

Bir site adı yazıp siteye erişmeye çalıştığında bilgisayar DNS sunucusuna bağlanır ve yazdığın adresin ipsini sorgular. Aldığı ipyi bilgisayarının DNS önbelleğinde, sahip olduğu yaşam süresi değeri kadar(TTL) tutar. Bu sayede bir site ismi yazdığında eğer karşılık gelen ip DNS önbelleğinde mevcutsa, bilgisayar ipyi DNS sunucusundan tekrar istemez.
Durup dururken DNS önbelleğini temizlemenin hiçbir faydası yok. Her bir dns kaydı, yaşam süresi bittiğinde zaten kendiliğinden temizlenir.
DNS önbelleğinin temizlemesi bazen birşeylerin çözümü de olabilir. Aklıma gelen 1-2 örnek yazayım:
- DNS sunucu adresinizi değiştirdiyseniz, eski alan adı-ip eşleşmelerini temizleyerek her site için yeniden sorgulama yapılmasını sağlarsınız.
- Sitenizi sunduğunuz ip adresi değişirse, eski ip eşleşmesini TTL dolmadan önce silmek için önbelleği temizlemeniz gerekir.
Daha önce mecburkalanlarda olmuştu mesela. Sunucu ip adresini değiştirmiş ama bizim bilgisayarlarımızda DNS önbelleğinde eski ip adresinin kaydı var ve henüz bu kaydın yaşam süresi dolmamış. Site kullanıcılara yaşam süresi dolana kadar kapalı göründü. Oysa kapalı değildi. Bir önbellek temizleme işlemi yapsaydık siteye erişmeye devam edecektik. Tabi DNS sunucusu tarafı da var işin içinde. Orda da kayıtların bir yaşam süresi var ve bir alan adı, bağlı olduğu ipyi değiştirdiğinde bu değişikliğin bizim ip sorguladığımız DNS sunucularına dağılması bu TTL yüzünden biraz zaman alıyor(DNS propagasyonu). Yani DNS sunucuları da bize anlık olarak güncellenen ip adresleri vermez. Bir de o boyutu var işin...
DNS önbelleğini görüntüleme: ipconfig /displaydns
DNS önbelleğini temizleme: ipconfig /flushdns

Tarih: 25-08-2011 01:11
Yukarı

İnternet Üzerinden Alışveriş Sitesi: Dealextreme
Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Bana gelen paketlerin bir yüzünde adres bilgisi, DX logosu vs, diğer yüzünde de paketin içinde neler olduğu, her birinin birim fiyatı ve genel toplam yazıyordu. Ama genel toplam, gerçek toplamın hep çok altındaydı...

Tarih: 02-07-2011 14:45
Yukarı

(1) 2 3 4 ... 31 »