« 1 (2) 3 »

Re: mecburkalanlar ailesi olarak Türkçemizin düzgün kullanılmasına destek vermeliyiz!
Çok Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Serhan eline sağlık çok güzel olmuş arkadaşım baharcım hiç birimiz türkçeyi dört dörtlük kullanmıyoruz burda sadece sen hedef gösterilmiyorsun yanlış anlama kırmıyalım bunu içinde brbirmizi daha özenli yazmaya gayret edelim...

Tarih: 21-08-2009 20:47

Re: mecburkalanlar ailesi olarak Türkçemizin düzgün kullanılmasına destek vermeliyiz!
Süper Üye
Daha Fazla Bilgi
düzgün Türkçe ile yazmanın toplumda her zaman daha fazla saygı göreceğini uygulamalı olarak gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. hıhı evet

Tarih: 21-08-2009 20:52

Aktif Üye
Daha Fazla Bilgi
arkadaşlar duyarlılığınız gerçekten takdire şayan.
Bence de bu konuda daha duyarlı olmalıyız.hem de her alanda.mesaj yazarken, msn'de yazışırken, chat yaparken.
bu iyi oturmuş bir alışkanlık olmalı.
güzel Türkçe dolu nice günlere

Tarih: 23-08-2009 20:48

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Türkce'yi düzgün kullanmak yada kültürüne sahip cıkmak sence ne kadar önemli ?

Ey özenti gençlik !

Titre ve kendine gel !
Vatanına, milletine, diline, kültürüne sahip çık !

General Albert Sidney Johnston :

Türklerden nefret ediyorum! Bu yüzden Türkler gelecek kusaklara ulasamadan yok olmalıdır! Bunun icin; en kısa yol Türkce unsurunu yok etmektir...

Albay Pierre Lotti :

Bir daha, Türklerle savasmadan önce, Türklerdeki din, dil, namus, aile, vatan, millet ve birlik duygularının yok olup-olmadıgını iyi kontrol edin.Yoksa Türkleri savasarak yenemezsiniz...

General John B. Gordon :

Ben böyle bir ırk'ı daha önce görmedim.Bir ırk; ailesine, kültürüne, dinine ve diline bu kadar mı baglı olur.Beyler! Bu bag kopmadıgı sürece, basarmayı hayal etmeyiniz...

Robert Toombs :

Türklerdeki olguyu gördünüz mü?
Türk anaları, evlatlarının siperde ölmesi icin, evlatlarının sacına kına yakıyor! Öyle günler getirmeliyiz ki, o evlatlar analarına isyan etmelidir! Türklerde aile birligi yok olmalıdır...

Simdi düsünün...

-Türkceyi düzgün kullanmak ve korumak..
-Aile birligini ve namus birligini korumak..
-Türk kültürünün devamlılıgını saglamak..
-VATAN, MİLLET ve DİL bilincini korumak.. BU KADAR ÖNEMLİMİYMİS?

Sen agacın bir dalını kırdıgında, agac zarar görmez mi sanırsın....

Boyutlandırılmış Resim
"Dilini kaybetmis bir millet, yok olmaya mahkumdur."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Sen bir göl kurudugunda, icinde yüzen balıgın ölmeyecegini mi sanırsın....

Düsünde kendine gel sen de bu millettensen, sende zarar görürsün....

TÜRKCE' yi duzgun kullan..

Tarih: 24-08-2009 23:44

09:00 / 13:00
20:00 / 03:00

En Emektar Üye
Daha Fazla Bilgi
dış güçler tarafından bazı planların en güzel uygulandığı ülke Türkiye'dir..
Türk insanı, ewet yazmayı, x, q, w 'yi kullanmayı çok ama çok sever oldu artık..

Yapılması gereken ilk iş, şu lanet olası q, x, w harflerini kullanmaktan vazgeçmek,
bir daha asla kelimelerimizin arasına serpiştirmemektir!

Tarih: 25-08-2009 00:38

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Alıntı:

serhangenc yazmış:
dış güçler tarafından bazı planların en güzel uygulandığı ülke Türkiye'dir..
Türk insanı, ewet yazmayı, x, q, w 'yi kullanmayı çok ama çok sever oldu artık..

Yapılması gereken ilk iş, şu lanet olası q, x, w harflerini kullanmaktan vazgeçmek,
bir daha asla kelimelerimizin arasına serpiştirmemektir!

Bunlar kültür ve dil yıpratılması icin yapılan oyunlar ;

Oyun demisken...Neden oyunların sol el kullanılacak kısımları devamlı q, w, x tuslarına yakındır..
Cunku en kücük cocuk bile bu oyunu oynarken, bilincaltında bu tusları ogrenmıstır..
Ve hayatına devam ederken "ğ" ona itici gelirken "q" sevimli gelmistir.
Bunlar kucuk seyler olarak gozuksede, amac kültür ve dili en alt tabakadan baslayarak cökertmektir..

Tarih: 25-08-2009 00:55

Çok Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
Alıntı:

deusEXmachn yazmış:
Oyun demisken...Neden oyunların sol el kullanılacak kısımları devamlı q, w, x tuslarına yakındır..
Cunku en kücük cocuk bile bu oyunu oynarken, bilincaltında bu tusları ogrenmıstır..
Ve hayatına devam ederken "ğ" ona itici gelirken "q" sevimli gelmistir.
Bunlar kucuk seyler olarak gozuksede, amac kültür ve dili en alt tabakadan baslayarak cökertmektir..

Tarih: 25-08-2009 01:07

Aktif Üye
Daha Fazla Bilgi
Türkçeyi çok seviyorum. Türkçeye %100 destek...

Tarih: 25-08-2009 17:01

René Descartes: Düşünüyorum, öyleyse varım.

I: Düşünüyorsan niçin varsın ya da varsan niçin düşünüyorsun?

René Descartes:

En Emektar Üye
Daha Fazla Bilgi
Alıntı:

Fiend yazmış:
Türkçeyi çok seviyorum. Türkçeye %100 destek...

Tarih: 27-08-2009 17:47

Süper Üye
Daha Fazla Bilgi
hayır yani anlamadığım nokta bu harfleri sözcüklere sıkıştırınca ne oluyor?başımız göğe mi eriyor özenti oluyorsak ingilizce konuşmak bir marifet mi?eğer çok marifetse tüm cümleni ingilizce kullan,gerek yok karıştırmaya..kullandığın dilin hakkını ver.yazın da kişiliğin gibi kararlı olsun!

Tarih: 27-08-2009 22:02

En Emektar Üye
Daha Fazla Bilgi
özge sana daha önce şu sert çıkışlarına bittiğimi söylemiş miydim?

Tarih: 27-08-2009 23:04

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
yok yani "slm" yerine "selam" yazsan kaç sn kara geçiceksin??

Nedir bu tutum...Evdeki suyu akıtırsın ama sabah aksam...yada ışık açık yatarsın geceleri..

Tarih: 27-08-2009 23:09

Yeni Üye
Daha Fazla Bilgi
kelimeri, harfleri kısıtlamak ne zamandır tasarruf sayılıyor senin gözünde? evet, bence de türkçemiz su gibi, elektrik gibi hayati; ama aksine ondan tasarruf edeceğimize bol bol, çeşit çeşit ve kelimelerin özlerine anlamsal ve de yapısal özelliklerine sadık kalarak kullansak bu çok daha akıllıca bir yatırım olur geleceğimiz için değil mi? harfleri yutmak, dilimizi yozlaştırmak, onlardan tasarruf etmeye çalışmak ne zaman akıllıca bir davranış oldu? bence bu örneğin abes oldu,saçma oldu bunu kabul et...

Tarih: 28-08-2009 00:29

Kıdemli Üye
Daha Fazla Bilgi
yav arkadasım düzgün oku ondan sonra bi daha yaz ...

iq 60-80 arası icin tekrar : diyorum ki slm yerine selam yaz ne olacak adam gibi Türkçe'ni konus...kısaltma yapma diyorum... suyu acık bıraktıgın ısıgı acık bıraktıgın gibi Türkce'nide serbest bırak diyorum...kısma yani biseylerden..

Tarih: 28-08-2009 00:32

En Emektar Üye
Daha Fazla Bilgi
Alıntı:

yelkovan yazmış:
kelimeri, harfleri kısıtlamak ne zamandır tasarruf sayılıyor senin gözünde? evet, bence de türkçemiz su gibi, elektrik gibi hayati; ama aksine ondan tasarruf edeceğimize bol bol, çeşit çeşit ve kelimelerin özlerine anlamsal ve de yapısal özelliklerine sadık kalarak kullansak bu çok daha akıllıca bir yatırım olur geleceğimiz için değil mi? harfleri yutmak, dilimizi yozlaştırmak, onlardan tasarruf etmeye çalışmak ne zaman akıllıca bir davranış oldu? bence bu örneğin abes oldu,saçma oldu bunu kabul et...

çok güzel bir yorum daha..
işte güzel Türkçe ile yazılınca nasıl da güzel, akıcı
okunuyro..nasıl da zevk veriyor okumak..
teşekkürler yorumun için..

Tarih: 28-08-2009 00:33